Polonya Nakliyat

Yurtdışı Şirket Kurma Süreci ve Danışmanlık

Yurtdışı şirket kurma süreci, uluslararası piyasalarda rekabet etme yeteneği gerektirmektedir. Uluslararası piyasalarda yer edinmek ve rekabet etmek ise kolay değildir. Riskleri yönetmek, doğru ülke seçimini yapmak ve süreci doğru yönetmek, yurtdışı şirket kurma danışmanlık hizmeti ile kolay hale gelmektedir. Polonya Nakliyat’ın bu bloğunda yurtdışında şirket kurma sürecinde danışmanlık hizmeti hakkında bilgi vereceğiz.

Yurtdışı Şirket Kurma Süreci

Yurtdışında şirket kurma süreci, pek çok gerekliliği de beraberinde getirmektedir. Bu ihtiyaçlar özelinde şöyle bir liste ortaya çıkmaktadır;

  • Şirketin faaliyet alanının belirlenmesi,
  • Şirketin hangi ülkede faaliyete başlayacağının belirlenmesi,
  • Pazar araştırması ve stratejik planlama,
  • Yerel düzenlemelerin takibi ve şirketin uyumluluğunu gözden geçirme,
  • Vergileri ve maliyet yapılarını kontrol etme,
  • Yerel iş ortaklarını belirleme ve yeni bir iş ağı ortaya koyma,

Tüm bunlar, yurtdışında şirket kurma konusunda danışmanlığın gerekliliğini ortaya koymaktadır. Çünkü tüm süreci yönetmek ve doğru hamleleri yapmak ancak bir danışman eşliğinde mümkündür. Özellikle üzerinde karar kılınan ülkedeki durum hakkında bilgi sahibi olan bir danışmanın veya danışmanlık şirketinin yol haritasına uymak gerekmektedir.

Yurtdışı Şirket Kurma Danışmanlık

Yurt dışı şirket kurma fikri, Türkiye’de her geçen gün daha da fazla önem kazanmaktadır. Döviz artışı, girdiler ve çıktılar, yurtdışı gelirinin Türkiye’de büyümek için yurtdışı şirketinin doğru bir tercih olduğunu ortaya koymaktadır. Şirketin devamlılığı ve sürdürülebilir bir yapıya sahip olması ise şirketin doğru bir zemin üzerinde kurulmasına bağlıdır. Dolayısıyla danışmanlık tercihi son derece önemlidir.

yurtdışı şirket kurma süreci ve danışmanlık

Yurtdışı Şirket Kurma Sürecinde Danışmanlık Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yurtdışında şirket kurma fikri; şirket sahipleri, yatırımcılar ve girişimciler tarafından sürekli gündeme gelmektedir. Uluslararası piyasalarda rekabet gücü olan bir şirket kurmak için de danışmanlığa ihtiyacın olduğu bir gerçektir. Fakat bu noktada da şirket sahipleri, yatırımcılar ve girişimcilerin dikkate alması gereken hususlar bulunmaktadır.

  • Uzmanlık ve Deneyim: Danışmanlık için uzmanlık ve deneyim ilk plandadır. Sektörde, özellikle şirketin kurulacağı ülkede, danışmanlık şirketinin bir geçmişi olmalıdır.
  • İnceleme: Danışmanlık hizmeti alacağınız şirketi inceleyebiliyor olmalısınız. Web sitesi üzerinden şirketin danışmanlık verdiği konular üzerinde nasıl bir çalışma yürüttüğünü gözlemleyebilmelisiniz.
  • İletişim: Danışmanlık almadan önce, şirket ile sürekli iletişim halinde olacaksınız, danışmanlık süreci başladığında ise iş ortağı olacaksınız. Dolayısıyla sürekli bir iletişim halinin mümkün olmasını sağlamalısınız.
  • Değerlendirme: Danışmanlık hizmetinin maliyeti, sizi yurtdışındaki şirket kurma sürecinde yaşayacağınız zorluklardan kurtaracağı için olumludur. Bunu iyi değerlendirmek gerekmektedir.

Polonya Nakliyat olarak bu noktada her zaman iletişime açığız! İstediğiniz an bize ulaşabilir, yurtdışı şirket kurma danışmanlık noktasında sorularınıza ilk ağızdan yanıt alabilirsiniz.

LinkedIn üzerinden bizi aktif olarak takip edebilirsiniz.

Paylaş

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar
Kategoriler

Öne Çıkanlar

Polonya’nın İntermodal Devrimi

İntermodal taşımacılık, tek bir yolculuk içinde birden fazla taşıma biçimini kullanma pratiği olarak tanımlanır. Bu devrim, Polonya’nın lojistik endüstrisinde dikkat çekici bir dönüşüm yaşamıştır. Polonya’nın

Detaylar >
yurtdışı şirket kurma danışmanlık