Polonya Nakliyat

Döviz ile Para Kazanmak için Yatırım Önerileri 2023

Piyasalar özellikle döviz tarafında haziran ayındaki seçimlerden sonra oldukça hareketli günler geçiriyor. Geçmişten gelen yükseliş dalgası dolar ve euro tarafında etkisini büyük ölçüde göstermekte. Dolayısıyla yatırımcılar döviz ile para kazanmak için yatırım önerilerine gözlerini çevirdi. Çünkü dövizin artışından etkilenmemek için en iyi yol, döviz kazanıyor olmaktır.

Döviz kazanmak için dolar ve euro satın alıp beklemek bir yatırım olarak görülmemelidir. Zira bu şekilde enflasyon karşısında paranın korunması veya enflasyona karşı bile düşük kalması söz konusudur. Yurt içi yatırımlarını döviz getirisiyle güncellemek ve yurt dışında yatırım yapmak ise en iyi sonucu verecektir.

Döviz kazancı ile sürdürülebilir bir işletme için yatırım önerileri 2023 yılı ve sonrası için şöyle özetlenebilir.

Lojistik Sektörü

Küresel ticaret, lojistik sektörünü dünya çapındaki en önemli sektörlerden bir tanesi haline getirdi. Hem dış ticaret hacmi hem de iç ticaret hacmi dünya genelinde hiç olmadığı kadar yükseldi. Dolayısıyla lojistik sektörü döviz getirisinin en büyük olduğu sektörlerden bir tanesi. Yurt içinde, yurt dışına yapılan işler de avantajlı olsa da lojistik sektörü en çok Avrupa’da yükselişte. Çünkü Avrupa’da iş gücü yetersiz dolayısıyla lojistik sektörüne olan ihtiyaç çok fazla.

Avrupa’da lojistik şirketi kurarak yüksek döviz getirisi elde edebilirsiniz. Böylece dövizin yükselişi olumsuz değil sizi olumlu olarak etkiler.

döviz ile para kazanmak için yatırım önerileri 2023

Enerji Sektörü

Enerjiye olan ihtiyaç her geçen gün artıyor. 2040 yılına geldiğimizde dünyada kullanılan arabaların pek çoğu da elektrikli araca dönüşecek. Dolayısıyla enerji sektörü geleceğin sektörü olarak döviz getirisi yüksek bir sektördür. Yenilenebilir enerji kaynaklarına yapılacak yatırımla yurt dışına ürün ve hizmet satmak veya yurt dışında enerji santralleri kurarak bölgede enerji sağlayıcısı olmak iyi bir yatırımdır.

Teknoloji Sektörü

Yapay zeka ve finansal teknoloji yani fintech son yılların yükselen sektörleri arasında yerini aldı. Bu alanlarda yapılan doğru yatırımlarla yüksek döviz kazancı mümkün. Yurt dışında değil yurt içinde bu sektörde çalışarak döviz getirisi elde etmek mümkündür.

Bu kadar avantajın yanında elbette bu sektörün bir dezavantajı da var. Uzun bir süreci son derece titiz çalışacak elemanlarla yürütmek hiç de kolay değil.

Gayrimenkul Sektörü

Yatırım olarak gayrimenkul yatırımı da döviz kazancı için ön plandadır. Fakat yurt dışında satın alacağınız gayrimenkullerin takibi ve satışı pek kolay olmamaktadır. Dolayısıyla sağlam bir yatırım mıdır, uzun vadede ne kadar katma değer sağlar bilinmemektedir.

Her şeye rağmen yatırımın işliyor olması insana güven vermektedir. Örneğin kurduğunuz bir lojistik şirketinin ürün teslim etmesi veya enerji şirketinin ürettiği enerji somut olarak karşınızdadır. Bu durum insana güven vermekte ve yapacağı işi ileriye taşımakta kolaylık sağlamaktadır.

Döviz ile para kazanmak için yatırım önerileri 2023 yılı için bunlarla sınırlı değil fakat esas çerçeve bu şekilde. Eğer siz de iyi bir girişimci olarak hemen şimdi yatırıma başlamak isterseniz aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz. Size gerekli desteği sağlayacak, sizi gerçek bir yatırımcı olma yoluna götüreceğiz!

Paylaş

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar
Kategoriler

Öne Çıkanlar

Polonya’nın İntermodal Devrimi

İntermodal taşımacılık, tek bir yolculuk içinde birden fazla taşıma biçimini kullanma pratiği olarak tanımlanır. Bu devrim, Polonya’nın lojistik endüstrisinde dikkat çekici bir dönüşüm yaşamıştır. Polonya’nın

Detaylar >
döviz nasıl kazanılır