Polonya Nakliyat

Polonya’da Lojistik Şirketi Açarak Uluslararası İş Fırsatlarına Ulaşmak

Polonya’da lojistik şirketi açarak uluslararası iş fırsatlarını yakalamak ve gelişen Avrupa pazarında yer bulmak mümkündür. Çünkü girişimciler, stratejik hamlelerle işletmenin daha hızlı gelişmesini amaçlamaktadır. Polonya’da lojistik şirketi bu yönden oldukça avantajlıdır. Bunun sebebi ise Polonya’nın Avrupa’da kritik bir coğrafi konumda yer alması ve lojistik ihtiyacının Avrupa’da giderek artmasıdır. Günümüz dünyası, hızlı değişen yapısıyla işletmelerin sürekliliğini ön plana çıkarmaktadır. Süreklilik için lojistik sektörü günümüzde de önümüzdeki yıllarda da gündemde olacaktır.

Polonya Lojistik Sektörü Fırsatları

Lojistik sektörü Polonya’da her yıl %5 oranında büyüme göstermektedir. Ayrıca lojistik sektörü değerinin de 100 milyar Euro olduğu tahmin edilmektedir. Bu da Avrupa’nın ne kadar büyük bir lojistik işlem hacmine sahip olduğunu ortaya koymaktadır. Dolayısıyla Polonya lojistik sektörü oldukça geniş bir fırsatlar yelpazesini girişimci ve yatırımcılara sunmaktadır.

  • Büyüyen Ekonomi: Polonya’da Avrupa ortalamasına göre büyüyen bir ekonominin olduğu bilinmektedir. Bunun yanı sıra esnek bir ekonomi modeli de uygulayan Polonya, istikrarlı yapısı ile yatırım yapmaya müsait ortam sunmaktadır.
  • Lojistik Altyapı: Büyüyen ekonominin yanı sıra lojistik altyapı da Polonya’da oldukça gelişmiştir. Dolayısıyla ekonomik istikrardan en iyi şekilde faydalanacak sektörlerin başında lojistik sektörü gelmektedir.

Polonya’da Lojistik Şirketi ile Avrupa Pazarına Açılmak

Bir Avrupa Birliği üyesi olarak Polonya, Avrupa pazarına açılmak için harika bir coğrafi konumuna sahiptir. Avrupa’nın en büyük ekonomilerine olan yakınlığı ve tüm Avrupa ülkeleri arasında lojistik desteği sağlayacak altyapıya sahip olması, Polonya’da açacağınız lojistik şirketini otomatik olarak bir Avrupa şirketi konumuna getirecektir.

Avrupa’da lojistik sektörünün büyük bir rekabet içerisinde olmaması da Avrupa pazarında yer etmek için önemli bir avantajdır. Çünkü Avrupa’da hâlâ lojistik alanında açık bulunmaktadır. Bu açık yakın zamanda giderileceğe de benzememektedir. Her geçen gün lojistiğe olan talebin artması fakat lojistik şirketlerinin bu talebi karşılayacak düzeyde olmaması da düşünülmelidir.

polonya'da lojistik şirketi açarak uluslararası iş fırsatı yakalamak

Uluslararası Bir İş Modeli için Polonya’da Lojistik Şirketi

Avrupa her ne kadar dünya pazarında önemli bir yer tutsa da tamamen uluslararası bir iş modeli oluşturmak harika bir hedeftir. Çünkü lojistik çözümleri yalnızca bölgesel değil, uluslararası çapta da büyük bir ihtiyaçtır. Dünyanın birbirinden farklı kıtaları, farklı ürünleri üretmekte ve diğer kıtalara bu ürünlerin ihracatını yapmaktadır. Bu ihracatta en büyük pay ise lojistik sektörünün payıdır. Dolayısıyla Avrupa pazarı ile de yetinmek istemeyenler uluslararası iş modeline geçişi düşünebilirler.

  • Stratejik Ortaklıklar: Avrupa’nın büyük şirketleri ile kuracağınız stratejik ortaklıkları diğer ülkelere de taşıyabilirsiniz. Örneğin Türkiye’deki bağlantılarınızı kullanarak Türkiye ve Avrupa arasındaki lojistik hizmetten kendinize pay çıkarabilirsiniz. Bunun yanı sıra Asya pazarı ve Amerika pazarı da kritik öneme sahiptir. Bu pazarlara yönelik yapacağınız stratejik ortaklıklar sizi uluslararası arenada öne taşıyacaktır.
  • Özel Lojistik Çözümleri: Depolama, dağıtım, tedarik zinciri yönetimi ve daha birçok özel lojistik çözümleri Polonya’da mümkündür. Çünkü tüm yeni özel lojistik çözümlerine yönelik altyapı hizmetleri Polonya’da hayata geçmiştir. Dolayısıyla uluslararası pazarın bir gerekliliği olan inovatif yaklaşımı yakalamak Polonya’da mümkündür.
  • Teşvikler ve İşgücü: Polonya, teşvik yönünden harika bir ülkedir. Fakat işgücü açısından bunu söylemek mümkün değildir. Yine de Polonya’da işgücüne dair önlemler alınmıştır. Türkiye ve Türkiye gibi ülkelerden işgücü sağlamak Polonya’da diğer Avrupa ülkelerine göre daha kolaydır.

Uluslararası bir iş modeli için Polonya’da lojistik şirketi açma fikri yukarıda da anlatıldığı gibi kulağa oldukça hoş gelmektedir. Fakat iş yalnızca bu kadarla da elbette bitmiyor! Daha fazla bilgi sahibi olmalı ve Polonya’yı gözlemleyen diğer Türk yatırımcılardan fikir almalısınız. Polonya Nakliyat tüm bunları ve daha fazlasını sizin için yapıyor! Hemen iletişime geçebilirsiniz.

LinkedIn üzerinden bizi takip ediyor musunuz?

Paylaş

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar
Kategoriler

Öne Çıkanlar

Polonya’nın İntermodal Devrimi

İntermodal taşımacılık, tek bir yolculuk içinde birden fazla taşıma biçimini kullanma pratiği olarak tanımlanır. Bu devrim, Polonya’nın lojistik endüstrisinde dikkat çekici bir dönüşüm yaşamıştır. Polonya’nın

Detaylar >
polonya lojistik şirketi ile uluslararası işletme