Polonya Nakliyat

Dachser, Demiryolu Konteyner Bağlantısı Başlattı

Dachser, Çin’den Avrupa’ya kadar uzanan rotada demiryolu taşımacılığı hizmetlerini genişletiyor. Lojistik operatörü, Ukrayna’daki savaşın Rusya ve Beyaz Rusya üzerinden demiryolu bağlantılarını durdurmasını takip etti. Ardından “Merkez Koridor” adı verilen rota üzerinden teslimatlar yapmaya başladı.

Bu süreçte Xi’an ve Budapeşte arasındaki güzergâhta yer alan trenler haftada iki kez Orta Asya’dan geçecek. Çin’den gelen konteynerler ise önce Kazakistan ve Azerbaycan’dan geçecek. Daha sonrasında ise gemilerle Hazar ve Karadeniz’den Romanya’ya taşınacaklar. Romanya’dan sonrası ise karayolu aracılığıyla Macaristan’ın başkentine kadar gidecek.

Yükler son olarak demiryolları aracılığıyla Avusturya’daki Viyana, Münih ve Almanya’daki Ludwigshafen gibi diğer ülkelerdeki terminallere dağıtılabilecek. Çin Avrupa arası bu güzergâh için tahmini varış süresi ise 45-55 gün olacak. Bu süre yaklaşık olarak 45 ila 55 gün civarında olacak.

dachser demiryolu

Dachser EMEA demiryolu hizmetleri müdürü Vedat Şerbet:

“Yeni güzergâh Rusya ve Beyaz Rusya üzerinden Yeni İpek Yolu üzerindeki demiryolu bağlantılarını değiştirmemize ve müşterilerimize güvenilir, çevre dostu ve kaliteli hizmetler sunmaya devam etmemize olanak tanıyor” dedi.

Bu trenler Çin’deki Xi’an’dan Avrupa’ya kadar haftada iki kez sefer yapmaktadır. Bunun yanı sıra konteynerler GPS aracılığıyla 7/24 izlenmektedir. Üstelik büyük konteyner operatörlerinden biri olan Maersk de Mayıs ayından bu yana Merkez Koridor üzerinden taşıma hizmeti sunan Dachser ile benzer bir adım atmaya karar vermiştir.

Polonya Nakliyat olarak lojistik sektörünü yakından incelemekteyiz. Facebook üzerinden bizi takip ederek sektörde güncel kalabilirsiniz. Ayrıca diğer blog yazılarımıza göz atmayı da unutmayın!

Paylaş

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar
Kategoriler

Öne Çıkanlar

2023 ikinci çeyrekte lojistik sektörü

2023 İkinci Çeyrekte Lojistik Sektörü

Lojistik sektörü küresel ekonominin hayati bir parçasıdır dolayısıyla sürekli gelişme gösteren bir sektördür. 2023 ikinci çeyrekte de lojistik sektörü gelişimine devam edecek. Fakat artan yakıt

Detaylar >
polonyada sürdürülebilir lojistik

Polonya’da Sürdürülebilir Lojistik

Sürdürülebilir lojistiğin tanımı daha önceki blog içeriğimizde de yaptığımız gibi lojistik uygulamalarının çevreye olan etkisini en aza indirmektir. Bunun yolları da daha verimli taşıma modlarının

Detaylar >
lojistik yazılımı

Lojistik Yazılımı Nedir?

Lojistik yazılımı, işletmelerin lojistik operasyonlarını yönetmelerine yardımcı olan bir yazılım türüdür. Sevkiyatları izleme, envanteri yönetme ve nakliyeyi planlama gibi görevler bu yazılımlar aracılığıyla yapılmaktadır. Bununla

Detaylar >